Športová osobnosť Košíc 2019

15.03.2020

Košičanka Renáta Karabová sa vo svete kolieskových korčúľ cíti ako ryba vo vode. Je dlhoročnou členkou Slovenského rýchlokorčuliarskeho zväzu, trénerkou inline korčuľovania v košických kluboch Skating club Košice a RK Inlinecenter Košice a popri svojej stále aktívnej športovej kariére pôsobí aj ako akreditovaná rozhodkyňa v inline súťažiach doma i v zahraničí, dlhoročne sa venuje práci s mládežou a organizuje množstvo súťaží. Napriek všetkým týmto povinnostiam však stále žne úspechy aj ako aktívna pretekárka. Posúďte sami. V priebehu roku 2019 vyhrala po 11-sty krát Košický medzinárodný maratón mieru, v júni toho istého roku získala na Majstrovstvách Európy v Londýne zlatú medailu v kategórii Masters a v júli vybojovala titul vicemajsterky sveta v tej istej kategórii na Majstrovstvách sveta v Barcelone. (web:sportovaosobnost.sk)